• Artkomm

"Nájezdní" kominíci

Dovolte mi malé upozornění na nekalé praktiky podvodníků, tzv. nájezdních kominíků.

Jistě se Vám ve schránce již objevil letáček s nabídkou nejlevnějších a nejkvalitnějších kominických služeb, což mají "zaštítěno" všemi pojišťovnami. Samozřejmě , že nechybí upozornění na to jak jsou všichni ostatní kominíci drazí a jen tyto "špičkové podomní kominíky" pomlouvají.

Nejvíce těchto létáků je z Olomouckého kraje. Vyučený je pouze jeden kominík, říkejme mu pan X , ten orazítkuje v kanceláři tiskopisy a jeho "tým" vyrazí do ulic. Založili si i sdružení, které nemá však nic společného se Společenstvím kominíků ČR.

Jde jim hlavně o to Vás zkasírovat o 300,-Kč a honem pryč. Za den stihnou "odborně " vyčistit , zkontrolovat a prohlédnout kamerou 50 až 100 komínů. To jsou borci, co? Výdělek opravdu slušný. Následující rok Vám kontrolní zprávu pošlou na dobírku, aniž by se na komín přijeli podívat. Vzhledem k jejich "kvalitně" odvedené práci jsme poté nuceni k zákazníkům dorazit, protože s ucpaným a nevyčištěným komínem se v zimě moc dobře netopí.

Nyní se vrhli i do rekonstrukcí komínů vložkováním. Cenu stanový od pasu, vyberou zálohu a hurá do práce. Viděl jsem několik jejich výtvorů a výsledek je katasrofální. Spalinovou cestu vytvoří tak, že je Vašemu domu i zdraví nebezpečná. Mám pořízeno i několi fotografií těchto zmetků a spolu se zákazníkem připravujeme soudní žalobu. Revizní zprávy se samozřejmě nedočkáte.

 

Vysvětlení termínu nájezdný kominík.

 

Je to "specialista", který si nějakým způsobem pořídil vyuční list kominíka, nebo mu odbornost potvrdil jeho velitel z olomouce a podniká výpravy po republice, kde nabízí své služby za velice výhodné ceny.

Tito borci nemají žádné vzdělání a praxi a tak vlastně ohrožují váš život i majetek, jelikož nedokáží odhalit závadu na vaší spalinové cestě. Jsou velmi dobře organizovaní a šikovní. Jejím nájezdům předchází reklamní kampaň ve formě letákové akce, jsou organizováni v tlupách a někdy mají i kominický úbor. A pozor mají prý i legitimace nějakého svého sdružení.

Je docela alarmující, že jejich služeb využívají i Obecní úřady, které jejich služby objednají i k hromadnému čištění celých obcí!

Páni starostové a starostky, doporučuval bych Vám větší pozornost, ať svým výběrem těchto kominíků obyvatele své obce spíše nepoškodíte.

 

Poslední nájezná skupina, která se pohybuje ve Středočeském kraji (okres Kladno neminuli) je z Olomouce  ze Šumperka  a Mladé Boleslavy

 

Jejich činnost bych přirovnal k podomním prodejcům, nebo prodejcům levné eletřiny a plynu.

Pokud Vám falešný kominík vystaví doklad o kontrole a revizi komína, můžete ho klidně vyhodit, je neplatný a žádná pojišťovna ani hasiči Vám ho neuznají.

Nájezdníci vyberou peníze a zmizí. Pokud se něco stane, už je nikdy neuvidíte.

Jak poznat pravého kominíka? Je to docela těžké.

Nevyužívejte takzvaných uličních služeb. To znamená - nepouštějte do domu člověka, který zazvoní na zvonek Vašeho domu a nabízí vyčištění komínů, nebo si připraví ornou půdu letákovou akcí. Ty doby už jsou dávno pryč a to vysvětlete hlavně starším lidem.

Využívejte služeb kominíků, kteří sídlí ve Vašem regionu a prezentují se na internetu. Žádný normální kominík nepodniká výpravy mimo svůj rajon a nevhazuje lidem do schránek letáky.

Zeptejte se svých svých známých, ať Vám doporučí kominíka, kterého znají.

Domluvte si schůzku po telefonu nebo e-mailem. Poctivý kominík Vám zavolá zpět a Vaši objednávku i termín si domluví osobně předem a potvrdí. Navíc kominíci, kteří jsou členy společenstva kominíků ČR mají u sebe legitimace kterými se mohou prokázat.

 

 

Škoda, že tito lidé dělají vlastně ostudu nám, poctivým kominíkům.

 

 

Josef Jelínek

Logo
TOPlist
Kominictví a kamnářství:

ARTKOM s.r.o.
Fügnerova 172
Slaný 274 01

tel. 603 234 319
email. info@kominyslany.cz

IČO 24675695
DIČ CZ24675695

pracovní doba  po-pá  8.00 - 17.00
-
DRA-GO DESIGN. Copyright © 2008 - 2019 reklamaslany.cz