[fusion_global id=”220″][fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”yes” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_image_id=”” background_color=”#ffffff” background_image=”” background_position=”left top” undefined=”” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” border_radius_top_left=”” border_radius_top_right=”” border_radius_bottom_left=”” border_radius_bottom_right=”” box_shadow=”yes” box_shadow_vertical=”-6px” box_shadow_horizontal=”6px” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”#a90000″ box_shadow_style=”” padding_top=”” padding_right=”20px” padding_bottom=”” padding_left=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Revize komínů

Mnoho lidí si u kominíka objednává “revizi” komínu a přitom potřebují komín pouze vyčistit, zkontrolovat a o provedené kontrole vystavit “Kontrolní zprávu” dle nového zákona 320/2015  §44.

Revize komína je ve srovnání s běžnou povinnou kontrolou komínu důkladnější a nesmí ji vystavit kominík, který k tomu nemá oprávnění.

Revizi komína smí dnes provádět pouze vyučený kominík, který úspěšně složil národní zkoušku – Revizní technik spalinových cest a byl mu vydán certifikát od Hospodářské komory ČR. I kulaté razítko musí obsahovat informaci , že bylo vydáno Hospodářskou komorou a registrační číslo revizního technika.

V žádnem případě nelze uznat platnost revizní zprávy od kominíka, který si vyrobil kulaté razítko kde je uvedeno “revizní technik-kominík a jméno s nějakým číslem”.

Ve své praxi takových revizí potkávám ještě mnoho a jemi líto zákazníků, kteří za ně zaplatili sice jistě “ve slevě” za dobrou cenu, ale revize je stejně neplatná.

Kdy potřebujete revizi komínu?

  • před uvedením spalinové cesty do provozu, nebo po každé stavební úpravě komína
  • při změně druhu paliva připojeného spotřebiče paliv
  • při výměně, nebo nové instalaci spotřebiče paliv
  • po komínovém požáru (vyhoření sazí)
  • při vzniku trhlin ve spalinové cestě např. sesednutím základů.

Při revizi se zjišťuje, zda projektová dokumentace souhlasí s provedením stavby, jestli jsou použity certifikované konstrukční díly, připojení kouřovodů, jaký spotřebič je do komínu připojen, označení spalinové cesty, zda je komín snadno kontrolovatelný a čistitelný. Důležitý je také přístup ke komínu. Často se zapomíná na výlez k ústí komína nad střechou. Dalším důležitým bodem je požární bezpečnost, hlavně vzdálenost komínového pláště od hořlavých ploch. Je s podivem, že některé stavební firmy obloží komín polystyrenem, nebo dřevěným obkladem. Minimální vzdálenos pláště od hořlavých ploch je 50mm. Kontroluje se těsnost a stav spalinové cesty. Každá spalinová cesta musí zajistit bezpečný odvod spalin za všech provozních podmínek. Neméně důležitý je i přívod spalovacího vzduchu do prostoru kde je spotřebič instalován.

Objednávky na provedení revize:

Josef Jelínek – revizní technik spalinových cest

tel.: 603 23 43 19

Cena za vydání revizní zprávy s DPH : 1.700,- Kč

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]