Loading...

Vložkování komínů

Vložkování jednovrstvých komínů je nejpoužívanější způsob rekonstrukce komínů před připojením spotřebiče na kouřovou cestu. Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku. Záruky bezpečnosti a kvality instalovaných materiálů Vám zaručí vysoký a dlouhodobý účinek vložených finančních prostředků.

Nevložkujte zbytečně:

pokud máte plynový spotřebič a v komínu je flexibilní hliníková vložka, není nutné ji za každou cenu měnit za nerezovou.

Tyto flexibilní vložky (tzv.husí krky) se používaly až do roku 2002. Potom byly novou normou ČSN 734201-2002 zakázány. Vyměnit se musí pokud se kontrolou zjistí, že se již rozpadá , nebo je jinak mechanicky poškozena. Toto lze zjistit ústím komína pokud je komín rovný, nebo pouze komínovou kamerou a to pokud je komín dlouhý a uhýbá a vložka není viditelná po celé délce. Výměna hliníkové vložky, která není poškozena se provede až při výměně spotřebiče za nový.

Potom se použije komínová vložka , kterou v dokumentaci doporučuje výrobce spotřebiče.

Například pro kondenzační kotle se použije vložka z PP (plastu), pro turbo kotle vložky souosé atd.

Těch možností je mnoho a vždy vychází od typu nově instalovaného sdpotřebiče.

Takže se Vám může stát, že nerezová vložka měněná předčasně bude v komínu sloužit pouze jako drahý plášť.

Pozor tedy na kominíky “zlatokopy” a nechte si pro nutné vložkování komína před výměnou spotřebiče předložit důkazy o poškození stávající vložky

Pečlivě sledujeme vývoj tepelné techniky a nových technologií. Jako odborná firma jsme schopni Vám instalovat nejnovější materiály používané v komínových systémech.

PROČ POTŘEBUJETE VLOŽKOVAT KOMÍN?

  • komínový průduch neodpovídá platným předpisům
  • komínová vložka je poškozena
  • přechod na jiný druh paliva
  • špatný tah komína
  • kondenzát proniká do stěn komínového tělesa
  • v místnosti je cítit zápach spalin
  • původní vložka již neplní svůj účel

Provedení vložkování komína a stanovení ceny je možné až po prohlídce Vašeho komína. Je nutné posoudit jeho celkový stav, zjistit velikost průduchu a typ nově připojovaného spotřebiče.

Kontakt: Josef Jelínek 603 234 319