Načítám…

Vložkování komínů

Vložkování jednovrstvých komínů pro spotřebiče na pevná paliva je nejpoužívanější způsob rekonstrukce komínů pokud Váš komín již dosloužil. Může se to projevit „hnědými mapami“ na stěnách komínu, které mohou prosakovat až do obytných prostorů domu u stropu. Vložkuje se  také když je komín popraskaný a rozpadají se ložné spáry cihelné vyzdívky komína, nebo po vyhoření jednovrstvého komínu. Vždy je nejlépe nás kontaktovat a my Vám poradíme co s tím.  Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin, zvláště nízká teplota spalin od spotřebičů Váš komín velmi poškozuje.  Při výměně starého kotle (např.DAKON,OPOP atd. ) za kotel automatický, je vložkování komínu téměř nezbytné. Největší nároky na spalinovou cestu jsou u spotřebičů na pelety a obilí. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku. Záruky bezpečnosti a kvality instalovaných materiálů Vám zaručí vysoký a dlouhodobý účinek vložených finančních prostředků.

U plynových kotlů starých 10 až 15 let je vložkování na nerezovou vložku již zcela zbytečné:

pokud máte takto starý plynový spotřebič a v komínu je flexibilní hliníková vložka, není nutné ji za každou cenu měnit za nerezovou. Protože životnost Vašeho kotle je u konce a tyto kotle v provedení „B“ se nevyrábějí, nový kotel, který si koupíte bude již kondenzační a budete muset komín vyvložkovat plastovou vložkou PP s odolností 120°C . Hliníková stará vložka se pak v komínu ponechává jako ochrana před nečistotami v komínu.

PROČ POTŘEBUJETE VLOŽKOVAT KOMÍN?

  • komínový průduch neodpovídá platným předpisům
  • komínová vložka je poškozena
  • přechod na jiný druh paliva
  • špatný tah komína
  • kondenzát proniká do stěn komínového tělesa
  • v místnosti je cítit zápach spalin
  • původní vložka již neplní svůj účel

Provedení vložkování komína a stanovení ceny je možné až po prohlídce Vašeho komína. Je nutné posoudit jeho celkový stav, zjistit velikost průduchu a typ nově připojovaného spotřebiče.

Kontakt: Josef Jelínek 603 234 319